MRTT küldöttség látogatása Lengyelországban

2021. szeptember 14-étől a Rendészettudományi Társaság Migrációs Tagozatának szervezésében, Dr. Kovács Gábor MRTT Főtitkár úr vezetésével 11 fős delegáció három napos szakmai tanulmányúton vett részt Lengyelországban. Az MRTT vezetése, az MRTT Migrációs Tagozatának elnöksége és tagsága, valamint a Rendőrség Tudományos Tanácsának vezetője látogatást tett a lengyel Külföldiek Hivatalában, ahol a legális migráció kezelésének módjait vitatták meg. A küldöttséget a lengyel-belorusz határon fekvő Terespol központú határőr kerület vezetője is fogadta, ahol a határvédelem kérdéseiről, azon belül is az utóbbi időben megerősödött illegális migráció elleni fellépésről hallgattak meg beszámolót. A tanulmányút utolsó napján a résztvevők látogatást tehettek a Legionow városban lévő Rendészeti Kiképző Központban, a lengyel rendőrség legnagyobb és legjobban felszerelt oktatási bázisán. Az intézmény vezetése bemutatta a felsőfokú rendészeti képzés és továbbképzés lengyelországi rendszerét, valamint áttekintettük az oktatási és tudományos munkában való együttműködés lehetőségeit.